Kraj blanických rytířů - To nejlepší - Vodní dům u Hulic
NESMÍTE MINOUT

To nejlepší z Kraje blanických rytířů

Plánujete jen den nebo víkend v Kraji blanických rytířů?  Poradíme vám, co rozhodně nesmíte minout a bez čeho nemůžete odjet.

Plánujete jen den nebo víkend v Kraji blanických rytířů?  Poradíme vám, co rozhodně nesmíte minout a bez čeho nemůžete odjet.

Někdy to tak je. Na dovolenou zbyde jen pár dní, někdy je čas sotva na jednodenní výlet. Nevěšte hlavu. Přinášíme vám tipy na místa, která rozhodně nesmíte minout, pokud zavítáte do Kraje pod Blaníkem. Vyberou si samotáři, páry, mladí, senioři i rodiny s dětmi. Inspirujte se.

Rozhledna Velký Blaník

Kdo nebyl na Blaníku, jako by nebyl. Co jsou pro muslimy Mekka a Medína, to jsou pro Čechy Blaník a Říp. Ikonická rozhledna ve tvaru husitské hlásky má kouzlo v každé roční době. Čeká vás výhled na Podblanicko, Posázaví, Brdy, část Vysočiny a Jižní Čechy. 

Číst více

Kraj blanických rytířů - rozhledna Velký Blaník

Vlašimský zámecký park

Na své si přijdou romantici i rodiny s dětmi. Park okolo zámku ve Vlašimi je právem považován za jeden z nejkrásnějších evropských parků. Dochovaly se romantické stavby, včetně známého Čínského pavilonu. 

Číst více

Kraj blanických rytířů - Vlašimský zámecký park

Zámek Zruč nad Sázavou

Prohlídkové okruhy, dvě vyhlídkové věže, Muzeum od verpánku k Baťovi, hravá expozice Svět kostiček a panenek, interaktivní Příběh řeky Sázavy nebo unikátní Vodácké muzeum. Zámecký areál ve Zruči nad Sázavou nabízí lákadla, z nichž si vybere každý!

Číst více

Kraj blanických rytířů - zámek Zruč nad Sázavou

Vodní dům

Kde se bere voda, která teče z vašeho kohoutku? Kdo žije pod hladinou a komu se líbí na břehu? Jak se dá vyrobit vlastní mrak nebo nakrmit rak? Kolik chutí má voda? Navštivte interaktivní expozici na břehu vodní nádrže Švihov (Želivka).

Číst více

Kraj blanických rytířů - Vodní dům u Hulic

Včelí svět Hulice

Interaktivní expozice kde to bzučí a voní jako ve včelím úle vám představí svět užitečného blanokřídlého hmyzu. Staňte se na chvíli pilnou včelou a projděte se mezi obřími plástvemi!

Číst více

Kraj blanických rytířů - Včelí svět Hulice

Dále by vás mohlo zajímat