Kraj blanických rytířů - destinační společnost
HNACÍ MOTOR V KRAJI POD BLANÍKEM

Destinační společnost

Spolupracujeme, koordinujeme, propagujeme cestovní ruch v Kraji blanických rytířů. 

Spolupracujeme, koordinujeme, propagujeme cestovní ruch v Kraji blanických rytířů. 

V samém nitru Čech, pod památnou horou Velký Blaník, se ukrývá jednak bájné blanické vojsko, ale také krajina, kterou donedávna turisté opomíjeli. Chtěli jsme to změnit. Ukázat vám, že stojí za to přijet, zkoumat, objevovat a zasnít se v tajuplné středočeské krajině. Rozhlédnout se z Blaníku na aleje, pole a louky, hodit za hlavu každodenní shony a nadechnout se.  Proto jsme dali hlavy do hromady, ne nadarmo se říká, že lidé pod Blaníkem mají pod helmicí, a založili Kraj blanických rytířů - organizaci, měst, vesnic, spolků, podnikatelů i aktivních jednotlivců, která se stará, aby to u nás žilo. A to nejen v létě. 

Mapa turistické oblasti

Kraj blanických rytířů se rozkládá v jihovýchodní části Středočeského kraje. Po D1 a E55 asi hodinu od Prahy i Českých Budějovic. Součástí Kraje blanických rytířů jsou tradiční turistické oblasti Podblanicko, Česká Sibiř, ale i část Posázaví v okolí Zruče nad Sázavou a Dolnokralovicko. 

Naše obce a města

Velký Blaník - Kraj blanických rytířů

Kdo jsme a co děláme?


Dějiny Kraje blanických rytířů se začaly psát někdy kolem roku 925... Rádi bychom svůj původ odvozovali od svatého Václava, ale je to mnohem prostší, přesto důležité. Stejně jako to co děláme. Jsme hnacím motorem cestovního ruchu na Vlašimsku, Voticku, Dolnokralovicku a v okolí Zruče nad Sázavou. Propojujeme aktéry cestovního ruchu, sjednocujeme nabídku a dáváme o ní vědět vám - turistům. Staráme se, aby to u nás žilo. Zastupujeme turistickou oblast navenek a hájíme její zájmy v české kotlině. Chcete vědět víc? Přečtěte si naše strategické dokumenty. 

Kraj blanických rytířů - destinační společnost

Spolupráce je základ

Členové a partneři Kraje blanických rytířů se na řízení spolku a plánování, realizaci a vyhodnocování aktivit v turistické destinaci podílejí na bázi 3 K platformy, složené z členské základny, sítě partnerů, představenstva a pracovní skupiny. Pravidelná setkání probíhají face to face nebo za pomoci moderních technologií (on-line). 
Kdo s námi táhne za jeden provaz? Členové, partneři i vedení spolku pěkně pohromadě v dokumentu ke stažení.

Kraj blanických rytířů - spolupráce v destinaci

Jak se nám daří?

Děkujeme za optání, dobře. Ale mohlo by být lépe, proto každoročně vyhodnocujeme naši aktivitu a činnost. A také se pečlivě věnujeme sběru dat. Vše na jednom místě a pěkně pohromadě najdete v našich výročních zprávách.

Kraj blanických rytířů - aktivita destinace

Jsme certifikovnaou destinací cestovního ruchu

blanik-certifikat-dmo-2022