ParaZOO Vlašim

Top
Kraj blanických rytířů - paraZOO Vlašim

Unikátní projekt vlašimské paraZOO vás seznámí se zvířaty, která kvůli svému hendikepu nemohou být vypuštěna zpět do volné přírody. Uvidíte vydru Kapku, mluvícího krkavce Boba, kuny Mášu a Alfréda nebo lišku Elišku, ale i černého čápa, dravce, sovy a jiná zvířata, co byla léčena v Záchranné stanici pro živočichy ČSOP Vlašim.

Tak trochu netradiční ZOO

Ve vlašimské paraZOO našly domov desítky zvířat, většinou po střetu s člověkem nebo v důsledku jeho činnosti. Dostaly druhou šanci a jejich příběhy, které si můžete u voliér a výběhu přečíst, slouží k poučení i zamyšlení nad vztahem člověka k přírodě. Areál paraZOO je doplněný o herní prvky, prolézačky, skládačky, kvízy, dendrofon nebo pískoviště, vše s tematikou zvířat a přírody.

Doporučujeme využít komentované prohlídky, která je možná po předchozím objednání na e-mailu prohlidkaparazoo@csop.cz. ParaZOO nabízí také exkurze pro školáky a výukové i pobytové programy s ubytováním.

Vstupenky zakoupíte v Ekoobchůdku v přízemí vstupní budovy. Návštěvníky jistě potěší fartraide s lokálními produkty, bezobalovým sortimentem nebo regionálními produkty se značkou KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt R®.

Mapa

GPS
49.7071500N, 14.8977761E

Informace

Adresa

paraZOO Vlašim
Pláteníkova 264, Vlašim 258 01