Návštěvnické středisko Vodní dům Hulice

Top
Blaník Návštěvnické středisko Vodní dům Hulice

Expozice Vodního domu vás zavede do vodního mikrosvěta, pod hladinu vody i na břeh řeky. Budete žasnout nad nekonečnou cestou vody, zjistíte, jak vzniká pitná voda a podíváte se i do historie. Hravou stránku vaší osobnosti osloví Atrium Vodního světa, kde můžete ovládat umělé vodní toky pomocí čerpadel, pump, mlýnků, hrází a rozvodníků.

Poznejte svět pod hladinou!

Odkud se bere voda, která teče z vašeho kohoutku? Kolik má voda tváří a chutí? To a mnohem víc se dozvíte v Návštěvnickém středisku Vodní dům. Moderní interaktivní expozici najdete v blízkosti hráze na vodní nádrži Švihov. Největší vodárenská nádrž České republiky i střední Evropy byla vybudována v letech 1965–1975 na řece Želivce. Pitnou vodou zásobuje nejen Prahu, ale taky velkou část Středočeského kraje.

Vodní dům dále představí osudy obcí, co musely ustoupit přehradě. K prohlédnutí jsou také originály maleb z kostela v Dolních Karlovicích, které pocházejí z doby Karla IV.!

Součástí expozice je i hmatové akvárium, kde je na exponáty dovoleno sahat. Návštěvníci mají zároveň možnost zhlédnout komentované krmení raků. Kolem Vodního domu navíc můžete navštívit 300 metrů dlouhou naučnou stezku.

V létě nezapomeňte dětem přibalit plavky nebo náhradní oblečení, protože vodním hrátkám ve venkovním Atriu odolá jen málokdo.

Návštěvnické centrum zároveň nabízí exkurze na švihovskou hráz i zpola zatopené dálniční mosty na Želivce, kterými vás provedou vyškolení průvodci.

Pro školní skupiny Vodní dům nabízí exkurze a výukové programy.

Mapa

GPS
49.7188203N, 15.0865194E

Informace

Adresa

Návštěvnické středisko Vodní dům
Hulice 118, Hulice 257 63