Naučná stezka kolem Vodního domu

Vzdálenost
0.2 km
Čas jízdy/chůze
0.3 h
Převýšení
0 m
Povrch
Zpevněná cesta

Krátká, přesto nabitá aktuálními a v dnešní době pro člověka pálivými informacemi. Taková je Naučná stezka kolem Vodního domu. Představí vám důležitost zachytávání vody v krajině, dá tipy na jak hospodařit s dešťovou vodou a proč pořídit zelenou střechu. 

Zastavení nové naučné stezky nejsou číslovaná a stezku lze procházet oběma směry. Cestou si pročtete sedm infopanelů. Kromě jediné tabule v atriu Vodního domu, do kterého je třeba si zakoupit vstupenku, jsou ostatní informační tabule volně a zdarma přístupné i mimo otevírací dobu Vodního domu.

Vycházíme!

1.

Unikátní hadec a ohrožená kuřička

Na trase si všimněte uměle vytvořených hadcových skalek. Roste na nich ohrožená rostlinka s drobnými bílými kvítky – kuřička hadcová. V přírodě byste ji našli jen na dvou místech na planetě – obě leží v Kraji blanických rytířů. Velký kovaný model květu kuřičky vám nejen přiblíží krásu nenápadné trvalky, ale také poslouží k dětským hrám. Kuličky lze zakoupit na recepci Vodního domu.  

2.

Návštěvnické středisko Vodní dům Hulice

Expozice Vodního domu vás zavede do vodního mikrosvěta, pod hladinu vody i na břeh řeky. Budete žasnout nad nekonečnou cestou vody, zjistíte, jak vzniká pitná voda a podíváte se i do historie. Hravou stránku vaší osobnosti osloví Atrium Vodního světa, kde můžete ovládat umělé vodní toky pomocí čerpadel, pump, mlýnků, hrází a rozvodníků.

Blaník Návštěvnické středisko Vodní dům Hulice

Informace

Adresa

Naučná stezka kolem Vodního domu
Hulice 118, Hulice 257 63

E-mail
vodnidum@csop.cz

Další výlety pro vás