Zručská stezka k rozhledně Babka

Blaník Zručská stezka k rozhledně Babka
Vzdálenost
9.7 km
Čas jízdy/chůze
3 h
Převýšení
250 m
Povrch
Zpevněná cesta

Vydejte se ze Zruče nad Sázavou na sedm kilometrů dlouhou stezku k rozhledně Babka. Odměnou vám bude vyhlídka z Chabeřických skal a výhled z rozhledny. Na své si přijdou i milovníci památek – jak historických, tak technických. Stezka vás totiž provede nejen kolem pseudogotického zámku, ale i překrásným zámeckým parkem a částí města, která vyrostla v souvislosti s rozvojem obuvnické společnosti Baťa ve Zruči nad Sázavou.

Hlady po cestě neumřete

Zručská stezka k rozhledně Babka je dlouhá skoro sedm kilometrů, takže občerstvení přijde vhod. Určitě nesmíte minout ZRUČné dobroty přímo na zámku. S láskou dělané domácí dobroty tu připravují z lokálních surovin, s přihlédnutím k aktuálnímu ročnímu období. Těšit se můžete na výběrovou 100% arabicu, ovocné punče nebo domácí limonády. Po předchozím objednání nabízí ZRUČné dobroty přípravu piknikového koše.
Kousek za zámkem, ve Zručském dvoře, navštivte Kavárnu Hellas. K výběrové kávě si pochutnáte na makronkách, dortech a dalších zákuscích, pralinkách, drincích, mléčných koktejlech a zmrzlinách. 

Vycházíme

1.

Vlakové nádraží Zruč nad Sázavou

Stezka začíná u vlakového nádraží ve Zruči nad Sázavou, ale pokud vlakem nepojedete, nic se neděje. Mluvící panel s veškerými informacemi o trase si můžete poslechnout na náměstí MUDr. J. Svobody. 

2.

Zámek a park Zruč nad Sázavou

Zámek jako z pohádky, snad nejkrásnější na řece Sázavě si můžete prohlédnout ve Zruči nad Sázavou. A je rozhodně na co koukat – zámek nabízí nejen průvodcovské okruhy, ale také hned několik expozic, muzeí nebo výstup do věže. Zkrátka nepřijdou ani děti – čeká tu na ně úžasný Svět kostiček a panenek nebo zábavně-naučná stezka v duchu výchovy mladých rytířů.

Blaník Zámek a park Zruč nad Sázavou
3.

Baťovská Zruč

Trasa vás povede kolem bývalé vodárny a částí města, jehož podobu ovlivnil příchod firmy Baťa. Na zelené louce vyrostly hotel, škola, budovy fabriky i domky pro zaměstnance. 

4.

Vyhlídka z Chabeřických skal

Užijte si kouzelnou vyhlídku ze skalnatého ostrohu vysoko nad hladinou menadrující řeky Sázavy. Se šumícími borovicemi za zády a ulicemi městečka Zruč nad Sázavou před vámi. 

Blaník vyhlídka z Chabeřických skal
5.

Rozhledna Babka

Pokochejte se pohledem na město Zruč a jeho okolí z čtyřiadvacet metrů vysoké vyhlídkové plošiny rozhledny Babka u Zruče nad Sázavou.

Blaník Rozhledna Babka

Informace

Adresa

Rozhledna Babka u Zruče nad Sázavou
Zruč nad Sázavou, 285 22

E-mail
infocentrum@mesto-zruc.cz

Další výlety pro vás