Zámek a park Ratměřice

Blaník Zámek a park Ratměřice

Ať už pojedete do Ratměřic z jakékoli strany, už z dálky vás budou vítat koruny dvou sekvojovců obrovských, největších stromů naší planety. Ratměřické sekvojovce sice za svými kalifornskými bratry zaostávají, ale s výškou 42 metrů a pětimetrovým obvodem patří k nejvyšším svého druhu v Čechách.  Nechal je zde v polovině 19. století jako třináctileté vysadit tehdejší majitel ratměřického panství, hrabě Otta Ferdinand Chotek. 

Procházka i piknik v parku

Ratměřický zámek byl vybudován na počátku 18. století hrabětem J. A. Kořenským z Terešova. Dnešní novorenesanční podobu mu dali v polovině 19. století Chotkové. Ti také původně okrasný a ovocný sad přeměnili na zámecký park. Kromě mohutných sekvojovců v něm můžete obdivovat 30 jehličnatých a 60 druhů listnatých stromů nebo keřů. V jejich stínu si můžete užít piknikování – piknikový koš vám po předchozí rezervaci připraví v restauraci Sequoia. 

Restaurace Sequoia nabízí gurmánské zážitky spojující inovace s lokálními ingrediencemi. Určitě ochutnejte dezert ve tvaru šišky sekvoje a vodu ze zámeckého 272 metrů hlubokého vrtu. 

Zámecká budova slouží po nedávné rekonstrukci jako wellness hotel. 
 

Mapa

GPS
49.6442497N, 14.7603028E

Informace

Adresa

Zámek a park Ratměřice
Ratměřice 1, 257 03