Ekocentrum Čapí Hnízdo Olbramovice

Blaník exkurze Ekocentrum Čapí hnízdo Olbramovice

Ekocentrum je součástí rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. V labyrintu expozic s hendikepovanými živočichy se seznámíte s osudy těch, kteří nemohou být vypuštěni do volné přírody. Návštěvníky potěší i exotičtí živočichové, velký lanový hrad nebo procházka po dvoukilometrové naučné stezce.

Mateřským, základním i středním školám Ekocentrum nabízí výukové exkurze pod vedením kvalifikovaného lektora. Jednotlivé programy jsou uzpůsobeny věku žáků a seznámí je nejen se zvířaty volně žijícími na našem území, ale také s okolní krajinou a tím, jak ji člověk ovlivňuje a přetváří.

TIP: Pro organizovanou skupinu lze rezervovat oběd v Bistru u Čápa.

Výukový program pro předškoláky a žáky 1. stupně ZŠ

Exkurze se stanovišti - exkurze Ekocentrem Čapího hnízda, která je rozšířená o tematické stanoviště, kde si děti zábavnou formou ověří právě nabyté vědomosti.

Výukové programy pro předškoláky a žáky ZŠ a SŠ

Exkurze - komentovaná prohlídka Labyrintu divokých hendikepovaných zvířat, pavilonu exotů a Naučné stezku s hospodářskými zvířaty
Farmář - průvodce žáky během procházky plné her seznámí s hospodářskými zvířaty, jejich typickými znaky i zařazením. Společně si projdou také pěstované plodiny. Žáci se dozvědí spoustu zajímavostí ze života zvířat, vyzkouší si práci farmáře a zjistí, že ne vždy platí primitivní = hloupý.
Rybář - co a kdo žije ve vodě, u vody a hlavně, proč všechno souvisí se vším? Vypadají všechny ryby stejně? Proč nemůže být kapr na suchu? Kde vznikají řeky a kam mizí? Na tyto otázky si žáci s lektorem odpovědí při společném vyprávění a hrách.
Ornitolog - jak je možné, že ptáci létají? Jaký je rozdíl mezi peřím sovy a čápa? To všechno a mnohem více se žáci zjistí při zábavném učení s ornitologem. Nedozví se snad jen to, jestli byla dřív slepice nebo vejce.
Ošetřovatel - žáci se vydají na prohlídku exotických zvířat s ošetřovatelem. Zjistí, odkud k nám přišla, proč se jim říká exotická, čím se živí, nebo jaké specifické chování u nich můžeme vidět. A stejně jako v předešlých programech si žáci vyzkouší své znalosti a dovednosti.


Délku programů včetně cen najde na stránkách Ekocentra Čapího hnízda.

Mapa

GPS
49.6846347N, 14.6515300E

Informace

Adresa

Ekocentrum Čapí hnízdo
Čapí hnízdo 1, Dvůr Semtín, Olbramovice 257 53

Kam vyrazit v okolí