Ekocentrum Čapí hnízdo Olbramovice

Top
Blaník Ekocentrum Čapí hnízdo Olbramovice

Labyrint zvířat v Ekocentru Čapí hnízdo u Olbramovic poskytuje domov desítkám živočichů. Setkat se tu můžete s hendikepovanými divokými zvířaty a ptáky, kteří z různých důvodů nemohou být vráceni zpět do volné přírody. K vidění jsou ale také některé druhy hospodářských zvířat.

Uvidíte klokany, ale taky daňky

Během prohlídky Labyrintu zvířat se vám budou věnovat pracovníci Ekocentra. Ti vám prozradí, odkud zvířata pocházejí, jak se sem dostala, co mají ráda a co jim naopak nedělá dobře. Kdo dává přednost individuální prohlídce, může se mezi voliérami a výběhy procházet volně podle svého tempa. Uvidíte surikaty, klokany, ale také daňky, čápy, divoká prasata nebo jezírko s obřími kapry. Na Labyrint zvířat navazuje dvoukilometrová naučná stezka areálem Farmy Čapí hnízdo, která vede mezi pastvinami s hospodářskými zvířaty a také kolem revitalizovaného potoka se pstruhy a tůňkami, kde se to jen hemží životem.

Děti potěší velký prolézací hrad nebo pískoviště u Bistra U Čápa. Pro školáky Ekocentrum poskytuje exkurze a výukové programy.

Organizované skupiny nad 10 osob, školní výlety a zájezdy je z kapacitních důvodů nutné objednávat předem telefonicky na čísle 731 738 225 nebo e-mailem ekocentrum@capihnizdo.cz.

Ekocentrum je součástí areálu Čapí hnízdo. Občerstvit se můžete v Bistru U Čápa nebo Restauraci Čapí hnízdo a využít můžete také hotelového ubytování i wellness.

Mapa

GPS
49.6856550N, 14.6539306E

Informace

Adresa

Ekocentrum Čapí hnízdo
Dvůr Semtín 1, 259 01