Votická kopretina – Za medvědy na Konopiště

Blaník Věž Votická kopretina Za medvědy na Konopiště
Vzdálenost
48.5 km
Čas jízdy/chůze
3.5 h
Převýšení
625 m
Povrch
Zpevněná cesta

Červená trasa mapy Votické kopretiny částečně kopíruje trasu fialovou, do Veselky u Olbramovic, ale její pokračování vás dovede až k zámku Konopiště. Při zpáteční cestě vás čeká mírně zvlněná krajina a v osadě Libohošť rybník, který je vhodný ke koupání.

Cyklotrasy Votické kopretiny vás provedou krajem České Sibiře. Středem putování je město Votice a z něj jako okvětní lístky vycházejí všechny doporučené okruhy, které můžete mezi sebou libovolně kombinovat, zkracovat nebo propojovat. Každá trasa nabízí několik variant, jak co do délky, tak obtížnosti. Popisujeme doporučenou, co do kilometrů a obtížnosti, střední variantu trasy. 

Součástí mapy, kterou získáte na informačním centru ve Voticích nebo v Restauraci U Modré kočky ve Voticích, je mapka Votic s detailním značením výjezdů na jednotlivé kopretiny a v textové části naleznete seřazeny podle barev okruhů všechny turistické cíle.

Vyjíždíme

1.

Votice

Výlet začněte ve Voticích, kde můžete navštívit klášter sv. Františka z Assisi, kopii Božího hrobu na bývalém františkánském hřbitově, unikátní Motýlárium se Starým sadem, vyhlídkovou věž Václavku nebo židovský hřbitov.

2.

Konopiště

Zámek nedaleko Benešova nabízí prohlídkové okruhy a prohlídku Růžové zahrady se skleníky. Lákadlem je medvěd ušatý Jirka, bydlící v zámeckém příkopu. 

3.

Kostel sv. Filipa a Jakuba na Chvojně

Vesnici na dohled od Konopiště dominuje malebný kostel sv. Jakuba a Filipa ze 13. století.  Stojí na místě bývalého slovanského (možná už keltského) hradiště. V kostele jsou vzácné nástěnné malby z poloviny 14. století a také obraz ukazující, jak si lidé ve 14. století představovali sluneční soustavu. 

4.

Votice

Pokud jste nestihli prozkoumat městečko, sevřené v údolí mezi kopci, je nejvyšší čas. Kromě již zmíněných tipů můžete svlažit tělo v biokoupališti Pilař, případně si užít vyhlídky na město z Kamenné vyhlídky nebo z vyhlídky od javoru na Polském vrchu.

Informace

Adresa

Cyklozahrada Restaurace U Modré kočky
Táborská 71, 259 01 Votice

E-mail
modrakocka@atlas.cz

Další výlety pro vás