Votická kopretina – Na Poštovnu ze Sněžky

Blaník Votická kopretina – Na Poštovnu ze Sněžky
Vzdálenost
45.8 km
Čas jízdy/chůze
3.7 h
Převýšení
955 m
Povrch
Zpevněná cesta

Růžová trasa vás z Votic povede po kopcích Českého Meránu až k poštovně ze Sněžky. Roubená chata z poloviny 19. století, které několikrát hrozil zánik, našla po mnohých peripetiích své místo na Javorové skále, shlížející na kotlinu Českého Meránu. Zveme vás na výlet za stopadesátiletou historií nejznámější české poštovny a za kouzelným výhledem z monínecké sjezdovky. 

Cyklotrasy Votické kopretiny vás provedou krajem České Sibiře. Středem putování je město Votice a z něj jako okvětní lístky vycházejí všechny doporučené okruhy, které můžete mezi sebou libovolně kombinovat, zkracovat nebo propojovat. Každá trasa nabízí několik variant, jak co do délky, tak obtížnosti. Popisujeme doporučenou, co do kilometrů a obtížnosti, střední variantu trasy. 

Součástí mapy, kterou získáte na informačním centru ve Voticích nebo v Restauraci U Modré kočky ve Voticích, je mapka Votic s detailním značením výjezdů na jednotlivé kopretiny a v textové části naleznete seřazeny podle barev okruhů všechny turistické cíle.
 

Vyjíždíme

1.

Votice

Výlet začněte ve Voticích, kde můžete navštívit klášter sv. Františka z Assisi, kopii Božího hrobu na bývalém františkánském hřbitově, unikátní Motýlárium se Starým sadem, vyhlídkovou vež Václavku nebo židovský hřbitov.

2.

Sedlec – Prčice

Dvojměstí je známé jako cíl tradičního dálkového pochodu Praha-Prčice. Navštívit můžete Turistické informační centrum Českého Meránu v Prčici. Osvěžení (i nealko) nabízí Pivovar Vítka z Prčice v Sedlci, který připomíná význam starobylého šlechtického rodu Vítkovců.

3.

Monínec

Oblíbené zimní rekreační středisko je největším skiareálem ve Středních Čechách. Má co nabídnout i v létě. Projděte si naučnbou stezku, věnovanou mravencům, poseďte na moníneckých terasách nebo v hotelové restauraci s úžasným výhledem do kotliny Českého Meránu. Poštovnu ze Sněžky si prohlédnete u horního výstupiště sedačkové lanovky.

4.

Tvrz Kouty u Votic

Malebná víska Kouty u Votic má jen pár čísel popisných, přesto stojí za návštěvu. Uprostřed vsi, na ostrůvku malého rybníčku se vypínají obvodové zdi bývalé tvrze. Z Votic k nim vede zelená turistická značka, téměř brčálově totožná s hladinou rybníka kolem tvrze. 

Blaník Tvrz Kouty u Votic
5.

Votice

Pokud jste nestihli prozkoumat městečko, sevřené v údolí mezi kopci, je nejvyšší čas. Kromě již zmíněných tipů můžete svlažit tělo v biokoupališti Pilař, případně si užít vyhlídky na město z Kamenné vyhlídky nebo z vyhlídky od javoru na Polském vrchu. 

Informace

Adresa

Cyklozahrada Restaurace U Modré kočky
Táborská 71, 259 01 Votice

E-mail
modrakocka@atlas.cz

Další výlety pro vás