Muzea v Louňovicích pod Blaníkem

Blaník exkurze Muzea Louňovice pod Blaníkem

Dvojice louňovických muzeí seznamuje s archeologickými nálezy na skalnatých vršcích obou Blaníků, ale taky příběhem premonstrátského kláštera a dlouhou tradicí včelařského řemesla na Podblanicku.

Expozice Nejstarší dějiny Louňovic pod Blaníkem, sídlící v barokním zámku na náměstí, vás provede výsledky čtvrt století trvajícího archeologického výzkumu a představí Blanický poklad ze 17. století. Naopak vše o sladkém zlatavém pokladu, kterým je louňovický med, vám poví průvodci Muzea včelařství situovaného do přilehlého domu v zámeckém areálu. Prohlídky jsou určené předškolákům a žákům základních i středních škol. Trvají přibližně 60 minut a jsou vedeny kvalifikovaným lektorem.

Programy pro žáky MŠ, ZŠ a SŠ

Nejstarší dějiny Louňovic pod Blaníkem - žáci si prohlédnou archeologické nálezy z průzkumu vedeného pracovníky Národního muzea. Ty mimo jiné odhalují příběh ženského premonstrátského kláštera, založeného v Louňovicích pod Blaníkem už v roce 1149.
Včelařské muzeum - prohlídka žákům představí předměty a pomůcky používané včelaři na Podblanicku, včetně cenných figurálních úlů z 18. a 19. století. Od jara do podzimu je součástí expozice venkovní prohlížecí úl s živým včelstvem.

Mapa

GPS
49.6368872N, 14.8465383E

Informace

Adresa

Muzea Louňovice pod Blaníkem
Náměstí J. Žižky 1, Louňovice pod Blaníkem 257 06

Kam vyrazit v okolí