Exkurze Vodní dům Hulice

Blaník exkurze Vodní dům

Spojte zážitky s poznáním a vyrazte na komentovanou prohlídku nebo dobrodružný výlet s průvodcem.

Moderní expozice Návštěvnického střediska Vodní dům v Hulicích představuje všechny tváře vody. Od života pod hladinou přes význam vody pro přírodu až ke koloběhu pitné vody, který ukazuje na příkladu přilehlé a evropsky významné lokality Želivka. Vedle vnitřní a venkovní expozice oceňovaného turistického cíle můžete s místními průvodci vyrazit také na objevování jinak nepřístupných míst nádrže Švihov, sloužící jako zdroj pitné vody pro Prahu i Střední Čechy.

Exkurze se konají dle vypsaných termínů po celý rok s výjimkou zimních měsíců a probíhají v souladu s bezpečnostními opatřeními v prostoru nádrže. Prohlídky můžete objednávat přímo ve Vodním domě.

Exkurze na hráz Švihov

Vodárenská nádrž Švihov (známější pod názvem Želivka) se rozkládá na pomezí Středočeského kraje a Vysočiny a je největší nádrží v celé střední Evropě. Pitnou vodou zásobuje hlavní město Prahu, středočeskou oblast i části jihočeské a východočeské oblasti ČR. Jako taková se nachází v ochranném pásmu prvního stupně a k vodnímu dílu je zákaz vstupu. Přístupná je pouze prostřednictvím komentovaných exkurzí pořádaných Vodním domem. Z důvodu bezpečnostních opatření v prostoru hráze se před zahájením exkurze vyplňuje prezenční listina. Sraz účastníků je vždy v recepci Vodního domu a minimální počet účastníků je 10 osob.

Doba trvání: 1 hodina

Délka: cca 1 km

Náročnost: nenáročné

Realizace: od března do října, od úterý do pátku v časech 9 - 15 hodin

Exkurze na mosty

Tzv. „nedokončené mosty“ opuštěné dálniční trasy jsou lákavým turistickým cílem, leží ale v ochranném pásmu vodního zdroje, kam je veřejnosti vstup zakázán. Jedinou možností, jak se k nim podívat, jsou exkurze Vodního domu v Hulicích. Ty probíhají za každého počasí a jsou vedeny vyškoleným průvodcem. Z důvodu bezpečnostních opatření v prostoru hráze se před zahájením exkurze vyplňuje prezenční listina. Sraz účastníků je vždy v recepci Vodního domu a doprava na exkurzi je zajištěna hromadně. Účast je na vlastní nebezpečí, část exkurze totiž vede zhoršeným terénem a je doporučena především vhodná turistická obuv.

Doba trvání: 3 hodiny

Délka: cca 3 km

Náročnost: střední

Realizace: od března do června a od září do listopadu v předem vypsaných termínech

Mapa

GPS
49.7188203N, 15.0865194E

Informace

Adresa

Vodní dům
Hulice 118, Hulice 257 63

Kam vyrazit v okolí