Geologická mapa Louňovice pod Blaníkem

Blaník Geologická mapa Louňovice pod Blaníkem

Nad různorodostí geologického podloží republiky budete doslova žasnout na dvoře základní školy v Louňovicích pod Blaníkem. Pod rukama geologů tu vznikla unikátní rozměrná 3D geologická mapa. Najdete na ní takřka stovku hornin, sesbíraných v různých koutech naší země. Po mapě se můžete volně procházet. Garantujeme vám, že takhle rychle jste republiku neobešli!

Geologická mapa v Louňovicích pod Blaníkem měří od východu k západu 11 metrů, od severu k jihu 6 a půl metru.
Za kameny s chytrým telefonem

Při prohlídce začnete na Šumavě, tvořené hlavně přeměněnými horninami. Projděte se korytem Vltavy, ve dvou třetinách cesty mezi Budějovicemi a Prahou „zahněte“ na východ a jste u nás – v Kraji blanických rytířů. Prohlédnete si blanickou ortorulu, světlou rulu, obsahující muskovit, biotit, sillimanit, černý turmalín, pegmatit, skarn nebo hadec. 

Že o kamenech nic nevíte? Nevadí. Každý vzorek horniny nese štítek s QR kódem. Ve svém telefonu si pak můžete přečíst příběh dané horniny, dozvědět se, jak vypadalo naše území v době, kdy vznikala, ale také zjistit, jak a kde ji využívá člověk. Pokud nemáte v telefonu s čtečku QR kódů, nevadí. Poradí si váš chytrý telefon. Případně zajděte na benzinovou pumpu u školy, zapůjčí vám tištěného průvodce.

Mapa

GPS
49.6342583N, 14.8440619E

Informace

Adresa

Geomapa Louňovice pod Blaníkem
Táborská 170, Louňovice pod Blaníkem, 257 06