Cyklostezka Votickem - 1. etapa Votice – Olbramovice

Blaník cyklostezka Votickem
Vzdálenost
2.5 km
Čas jízdy/chůze
0.1 h
Převýšení
36 m
Povrch
Zpevněná cesta

Projeďte bývalým železničním koridorem mezi romantickými skalními zářezy a pod klenutým kamenným mostem. Opuštěnými prostory někdejší dvoukolejné trati z Prahy do Českých Budějovic se zase jezdí – bez kolejí a na dvou kolech. První etapa plánované cyklostezky z Tábora do Benešova spojuje Votice s Olbramovicemi na pohodové trase s hladkým asfaltovým povrchem.

Bezmála tříkilometrový úsek je první částí ambiciózní cyklostezky, která by do budoucna měla spojit historický Tábor s urbanistickým Benešovem a stát se jednou z páteřních cyklostezek mezi Středočeským a Jihočeským krajem.

Bezpečná objížďka i pohodlná cyklotrasa pro rodiče s dětmi

Dvou a půl kilometrový úsek propojující votické Srbice s olbramovickou Veselkou disponuje minimem prudkých výškových změn a je dostatečně široký, aby ho ocenili především příležitostní cyklisté a rodiny s dětmi. Vhodný je i pro in-line aktivity a může posloužit také jako bezpečná cesta na olbramovické nádraží, která doposud vedla po frekventované silnici. Vedle porostlých skalních zářezů stezka nabízí výhledy na Votice a u Srbic dokonce disponuje bezplatným stáním pro automobily.

V příštích letech by se trasa měla rozrůst severně o desetikilometrovou 2. etapu z Olbramovic do Opřetic a následně pak jižně z Votic do Sudoměřic. Cyklostezka Votickem se tak postupně bude stávat hlavní tepnou středočeského cykloturistického ruchu.

Informace

Adresa

Mikroregion Voticko
Votice, 259 01

Další výlety pro vás