Blaničtí cyklorytíři letos odstartují z Načeradce

Blanický cyklorytíř - cyklovyjížďka Krajem blanických rytířů

V sobotu 15. června odstartujeme cyklosezonu v Kraji blanických rytířů. Na 18. ročník tradiční cyklovyjížďky vyjedeme z Načeradce, malebného městysu nedaleko Vlašimi. Blanický rytíř odstartuje cyklovyjížďku mezi 13. a  14. hodinou z načeradeckého hřiště. Cyklisté se potom vydají po zvlněných asfaltkách kolem památného Velkého Blaníku. Trasa vede po cyklotrase s názvem Po stopách blanických rytířů, jejíž zastavení vás seznámí s pověstí o blanických rytířích.

Blanický cyklorytíř - cyklotrasa Po stopách blanických rytířů

Cyklotrasa pro zdatné cyklisty je dlouhá 34 kilometrů a provede vás takřka celou nejmenší chráněnou krajinnou oblastí v České republice - CHKO Blaník. Vyjedete získáte razítko do své účastnické karty. Pro malé cyklisty jsme připravili dětskou trasu dlouhou přibližně 7 kilometrů. Aby trasa lépe ubývala, zpestří ji dětem zábavné úkoly. 

V cíli Blanického cyklorytíře se těšte na slavnostní pasování všech účastníků blanickým rytířem na „Blanického cyklorytíře 2024“. Nový titul se vyplatí oslavit, není třeba hned spěchat domů. Připraveno bude občerstvení a dobrá zábava. 

Pasování na blanické cyklorytíře

Vydejte se Po stopách blanických rytířů na cestu krajinou, která je protkána legendami o blanických rytířích. Potkáte se s nimi při každém šlápnutí do pedálů. Cyklotrasa Po stopách blanických rytířů vás provede tajemnou podblanickou krajinou. Magický Blaník vám bude dělat společnost po celou cestu.

Více o trase

Cyklotrasa Po stopách blanických rytířů