Lesní stezka Vojkov

Vzdálenost
1 km
Čas jízdy/chůze
0.3 h
Převýšení
14 m
Povrch
Polní cesta

Kochejte se klidnou hladinou rybníka s romantickým ostrůvkem uprostřed. Posaďte se v dřevěném altánu nebo na některé z laviček. Děti zatím vypusťte na malé přírodní hřiště nebo do kamenného bludiště. Navštivte kout, kde vládne příroda, klid a ticho - Lesní stezku u Vojkova. 

Procházka od špýcharu k rybníku

Lesní stezka Vojkov navazuje na lipovou alej, kterou projdete po málo frekventované silničce od vojkovského špýcharu k rybníku Svatý Jan. Stezka zpřístupňuje okolí rybníka a nenásilně upozorňuje na dvě místní zajímavosti - mohutný památný strom dub letní a výklenkovou kapli sv. Jana Nepomuckého.

Okružní stezka kolem rybníka Svatý Jan je bezbariérová, lze ji projekt na vozíku nebo s kočárkem. Odbočka k vyschlému náhonu Spáleného rybníka vedoucí přes les Bažantnice už bezbariérová není a je vhodná spíše pro sportovní kočárky.

Hurá do lesa!

1.

Kaple sv. Jana

První a jediný informační panel stezky najdete poblíž kaple sv. Jana. Pak už přírodu nic neruší, vše, co v tuhle chvíli budete potřebovat vědět, vám řekne šumící les a zčeřená hladina rybníka.

2.

Přírodní hřiště

Kolem rybníka Svatý Jan vede trasa po cestě po hraně lesa. Budete míjet herní prvky – dřevěného hada, kamenné bludiště, kladinu a další aktivity, které potěší hlavně děti. 

3.

Spálený rybník

Cesta vás povede lesem Bažantnice k náhonu zpola zarostlého Spáleného rybníka s mohutnými duby na hrázi. Vracet se budete stejnou cestou. Stezka není okružní. 

 

Informace

Adresa

Lesní stezka Vojkov
Vojkov, 257 53

E-mail
podatelna@vojkov.com

Další výlety pro vás