Zámek Vrchotovy Janovice

Blaník exkurze zámek Vrchotovy Janovice

Zámek Vrchotovy Janovice se nachází ve stejnojmenném městysi poblíž Votic. Nejvíce ho proslavila poslední majitelka Sidonie Nádherná. Za její doby se Vrchotovy Janovice staly místem setkávání předních osobností tehdejšího kulturního a politického života.

Novogotické sídlo umístěné v nádherném krajinotvorném parku školním výpravám umožňuje skupinové exkurze stálých expozic. Prohlídky, které žáky přenesou do života svých nedávných předků a představí jim významné osobnosti pobývající na janovickém zámku, jsou vedeny průvodcem.

Prohlídky pro žáky MŠ, ZŠ a SŠ

Společnost v Čechách 19. století - expozice ukazuje, jak se žilo před dvěma stoletími, a umožňuje žákům zamyslet se nad kulturou doby a vlivy, které ji spoluutvářely a protínaly. To vše v působivém interiéru zámku mezi stovkami originálních předmětů.
Rilke & Kraus & Vrchotovy Janovice - expozice přibližuje osobnosti, co se na zámku v průběhu let scházeli. Včetně jeho poslední majitelky, baronky Sidonie Nádherné z Borutína, která byla středem společnosti literátů, výtvarníků, politiků a filosofů.

 

Mapa

GPS
49.6691197N, 14.5779172E

Informace

Adresa

Zámek Vrchotovy Janovice
Zámek 1, Vrchotovy Janovice 257 53

Kam vyrazit v okolí