Výlet do Vodního domu a Včelího světa

Blaník školní výlet Vodní dům a Včelí svět Hulice

Vydejte se za zážitky u vodní nádrže Švihov (Želivka). Prohlídku Návštěvnického střediska Vodní dům na břehu vodního díla lze kombinovat s návštěvou 1,2 km vzdálené interaktivní expozice Včelí svět v Hulicích. Nečekejte exponáty ve vitrínách - v těchto expozicích si děti mohou vše osahat, očichat i ochutnat!

Vodní dům - vše o vodě pod jednou střechou

Expozice Vodního domu přímo u hráze největší středoevropské zásobárny vody vás seznámí se všemi tvářemi vody, od života v ní přes vodu v oblacích až po mokré osvěžení.

Unikátní výstava rozdělená do pěti sekcí návštěvníky prostřednictvím moderních technologií seznamuje s mikrosvětem pod vodní hladinou, přibližuje vodní rostliny, živočichy i přírodní scenérie a interaktivní formou představuje vše o pitné vodě a jejím koloběhu. K vidění jsou originální malby ze zaniklého kostela v Dolních Kralovicích z dob Karla IV. a úlohu vody v krajině zase popisují informační tabule z 300 m dlouhé venkovní naučné stezky. Dětem se budou líbit vodní hrátky v atriu Vodního domu

Školní i předškolní výpravy mohou vedle samostatné prohlídky vybírat z bohaté nabídky zábavně edukativních programů, které vzdělávají nejenom o vlastnostech a nezbytnosti vody, ale také v oblasti problematiky plýtvání a ohleduplnosti k životnímu prostředí.

Lze objednat také lektorovanou prohlídku hráze vodního díla Švihov a jednotlivé exkurze se dají spojit s komentovaným krmením raků seznamujícím se životem našich korýšů. Učitelům a žákům základních škol je určen také projekt Zachraň vodu s vodoměrkou, který dětem umožňuje atraktivním a hlavně zábavným způsobem získat komplexní znalosti o pitné vodě. Učitelé zdarma obdrží metodickou podporu a každý účastník získá Deník záchranáře vody s pracovními listy.

Kontakt:

Návštěvnické středisko Vodní dům

Adresa: Hulice 118, Hulice  257 65
Telefon: +420 602 665 409
Email: vodnidum@csop.cz

vodni-dum.cz

Včelí svět - fascinující život včel

Projděte se ve Včelím světě úlem s obřími plástvemi, prozkoumejte na dotykových obrazovkách těla včel, rozpoznejte včelí komunikaci, vyzkoušejte si práci včelaře, nebo si vyrobte svíčku z včelího vosku. Můžete si složit puzzle úl, pozorovat živé včely uvnitř prosklenných úlů, nebo si prohlédnou úly historické spolu s čmelínem a domkem pro včelky samotářky. Interaktivní expozici doplňuje venkovní zahrádka s bylinkami ze včelí pastvy.

Školy, školky a skupiny mohou vybírat z výukových programů pro všechny věkové kategorie, nebo prožít projektový den se včelami. Tyto edukatyvní programy žáky nejenom vzdělávají, ale zároveň učí lásce ke včelám i včelařské tradici.

Obcí Hulice a venkovní expozicí Včelího světa vás provede hledací hra obdobná šipkované, questing Putování s včelkou Medulkou Včelím světem a Hulicemi.

Kontakt:

Včelí svět Hulice

Adresa: Hulice 55, Hulice  257 65
Telefon: +420 724 867 158
Email: info@vcelisvet.cz

vcelisvet.cz

Tip:
Ve Vodním domě si s třídou vyrobte vlastní mrak, nebo ochutnejte různé druhy vody.
Ve Včelím světě si zase děti v dílnách mohou vyrobit svíčku ze včelího vosku.

Doprava:
Vlastní doprava autobusem: autobus lze po dobu návštěvy turistických cílů zdarma zaparkovat v jejich bezprostřední blízkosti.

Stravování:
Svačinu lze sníst v interiérech Vodního domu a Včelího světa v místech k tomu určených.

Mapa

GPS
49.7188203N, 15.0865194E

Informace

Adresa

Turistické informační centrum Vodní dům
Hulice 118, Hulice 257 65

Kam vyrazit v okolí