Tradiční výstupy na rozhlednu Velký Blaník

Tradiční výstupy na rozhlednu Velký Blaník
Aktuální termín
Rozhledna Velký Blaník

Jestlipak už jste byli na Blaníku? Památné hoře v nitru samotných Čech, na místě, spojeném s formováním moderního českého národa? Obrozenecký duch a nepopíratelný genius loci dřímá v Blaníku stejně jako blaničtí rytíři.

Oslavte významné dny roku výstupem k rozhledně na Velkém Blaníku. Podobně jako naši předci, kteří zde v dřívějších dobách hledali útočiště, ochranu, poklady, mýtický vstup do památné hory, češství nebo sami sebe.

Kdy se vydat na Blaník?

Po vánočních svátcích doporučujeme nejen pro návrat do kondice hned 1. ledna Novoroční výstup na rozhlednu Velký Blaník. Individuální výstup můžete zakončit na rozhledně pohledem na zasněženou krajinu Podblanicka.

28. října, v Den české státnosti, si můžete spolu se Sokolem připomenout na Blaníku euforii vzniku Československé republiky v roce 1918. Výstup pořádá Sokolská župa Blanická.

Bilancovat nad uplynulým rokem můžete na Velkém Blaníku 31. prosince. Výstup na rozhlednu je důstojným ukončením roku, do jehož konce zbývají pouhé hodiny.

  • Rozhledna na Velkém Blaníku je ve svátky otevřena od 10 do 16 hodin.
  • Výstup můžete absolvovat od Domu přírody Blaníku nebo od parkoviště pod Velkým Blaníkem u Louňovic pod Blaníkem. Z obou směrů vás k rozhledně dovede naučná stezka S rytířem na Blaník.
Tradiční výstupy na rozhlednu Velký Blaník

Mapa

GPS
49.6418603N, 14.8735611E

Informace

Adresa

Rozhledna Velký Blaník

Kam vyrazit v okolí