Když počasí nepřeje
Vyrazte do boje s deštěm nebo chumelenicí

Když počasí nepřeje

Nenechte si zkazit výlet nebo dovolenou rozmary počasí. Máme pro vás tipy na místa, kde zůstanete pěkně v suchu a teple.

Nenechte si zkazit výlet nebo dovolenou rozmary počasí. Máme pro vás tipy na místa, kde zůstanete pěkně v suchu a teple.

Plánovali jste, sbalili se, těšili se, ale… Někdy je i v kraji pod Blaníkem tak, že by ani rytíře z hory nevyhnal. Přece ale nezůstanete sedět doma! Seberte odvahu a vyrazte do boje – s počasím. I kdyby trakaře padaly, v Kraji blanických rytířů na vás čekají místa, kam déšť, chumelenice ani vánice nemůžou.

Tady vás na počasí nenapadne ani pomyslet

Dům přírody Blaníku

Co dělají blaničtí rytíři, když prší? Vydejte se do Domu přírody Blaníku, kde stačí nadzvednout poklop do rytířské sluje a zjistíte to!

Více o expozici

Blaník Dům přírody Blaníku

Vodní dům u Hulic

Přímo pod hrází švihovské vodní nádrže objevíte fascinující svět vody. A také ji zažijete všemi smysly. Expozice Vodního domu u Hulic vás zavede do vodního mikrosvěta, pod hladinu vody i na břeh řeky.

Více o expozici

Blaník Návštěvnické středisko Vodní dům Hulice

Včelí svět

Kousek od Vodního domu můžete navštívit Včelí svět. V unikátní expozici Hulicích vám doslova narostou křídla a na chvíli se stanete včelou.

Více o expozici

Blaník Včelí svět Hulice

Příběh Sázavy

V expozici Příběh řeky Sázavy v zámeckém areálu ve Zruči nad Sázavou k vám bude promlouvat řeka Sázava. Poví vám, jak se cítila, když se z ní poprvé napil pravěký člověk, nebo jak jí bylo, když ji zkrotili voraři a na jejích březích praly prádlo pradleny. 

Více o expozici

Blaník Příběh řeky Sázavy

Vodácké muzeum

Sázava je pro vodáky a trampy „Zlatou řekou“. Pokud chcete vědět proč, musíte se vydat do Vodáckého muzea. Takové, jaké najdete ve Zručském dvoře ve Zruči nad Sázavou, nenajdete jinde v Evropě.

Více o expozici

Blaník Vodácké muzeum

Zámek ve Zruči nad Sázavou

Interiéry pseudogotického zámku ve Zruči nad Sázavou jsou učebnicí architektonických stylů. A také inspirací, pokud zrovna stavíte, přestavujete nebo zařizujete.

Více o zámku

Blaník zámek a park Zruč nad Sázavou

Zámek ve Vlašimi

Do knížecích komnat nahlídnete na zámku ve Vlašimi. Tady můžete zkusit štěstí a najít poklad. Ten ve zdejším sklepení údajně Jan Vostrovec - jeden ze stavovských direktorů, odsouzený po bitvě na Bílé hoře na doživotí. 

Více o zámku

Blaník zámek a park Vlašim

Klášter sv. Františka ve Voticích

Opakem honosných zámeckých komnat jsou bývalé františkánské cely v klášteře sv. Františka z Assisi ve Voticích. V posledních letech byly sice přeměněny ve Vlastivědné muzeum Voticka, expozici o kolektivizaci českého venkova, obrazovou galerii malíře Vladislava Kasky, do jedné z cel budete moci přece jen nahlédnout. Stejně jako do mariánské klášterní kaple, galerie sakrálního umění nebo do klášterního kostela.

Více o klášteru

Blaník klášter sv. Františka z Assisi ve Voticích

Naše další tipy

Blaník Když počasí nepřeje

Pečujte o své brnění

Venku lomozí bouřka, řádí liják nebo mráz, uvnitř hřeje kosti teplo, do nosu stoupá pára a cinkají sklenky šampaňského. Pečujte o své brnění, ať je silné pro váš každodenní boj!  Nechte se hýčkat ve spa Čapí hnízdo nebo ve wellness zámku Ratměřice.

Čapí hnízdo                                   Zámek Ratměřice

Blaník Když počasí nepřeje

Dětem nečas nevadí

Pro děti neexistuje špatné počasí, jen oblečení. Děti pár dešťových kapek nebo sněhová nadílka nezastaví. Nazujte jim holinky, oblečte pestrobarevné pláštěnky nebo si z nabídky vyberte místa, kam neprší ani nefouká…

Více informací

Blaník Když počasí nepřeje

Přečkejte rozmary počasí v útulné kavárně

Plískanici za oknem můžete sledovat s lehkým úsměvem na rtech z kavárny, cukrárny nebo hospůdky. A že jich u nás pod Blaníkem je. Stačí si jen vybrat, kde na chvíli složíte zbraně a načerpáte síly.

Více informací