Cyklostezka a in-line dráha ve Zruči nad Sázavou

Blaník Cyklostezka a in-line dráha ve Zruči nad Sázavou
Vzdálenost
3.8 km
Čas jízdy/chůze
0.3 h
Převýšení
0 m
Povrch
Zpevněná cesta

Cyklostezka a in-line dráha ve Zruči nad Sázavu slibuje nejen radost ze sportu, ale také okouzlující výhledy na zámek jako z pohádky a část města ovlivněnou Baťovskou tradicí. Užijte si pohodovou vyjížďku podél řeky Sázavy, ať už na kole nebo na in-linech. V zimě to jde i na běžkách!

Čtyřkilometrová cyklostezka klikatící se podél řeky Sázavy propojuje novou část města vystavěnou ve 30. - 70. letech 20. století s původní částí města s dominujícím pseudogotickým zámkem. Cyklostezka je 3 metry široká a v celé délce osvětlená. Využít můžete tři odpočívadla a pítko. Jako nástupní místo doporučujeme náměstí MUDr. Svobody nebo lokalitu Dvouletky.

Půjčovna elektrokol

Jste ve Zruči jen na skok a bez kola? Rádi byste si cyklostezku vyzkoušeli? Žádný problém. Elektrokola (i dětská) si můžete půjčit v Půjčovně ve Zručském dvoře. 

Posázavská cyklotrasa

Zručská cyklostezka a in-line dráha navazuje na Posázavskou cyklotrasu KČT. Tato páteřní cyklotrasa vede od pramenů Sázavy z Lísku u Žďáru nad Sázavou až k soutoku Sázavy s Vltavou v Davli. Na 245 kilometrů dlouhé trase můžete navštívit mnoho turistických zajímavostí (např. Muzeum v Jílovém u Prahy, Vojenské muzeum Lešany nebo Sázavský klášter). 

Informace

Adresa

Turistické informační centrum Zruč nad Sázavou
Zruč nad Sázavou 285 22

E-mail
infocentrum@mesto-zruc.cz

Další výlety pro vás